Komunitní zahrada

Spolu žít a vzájemně bourat hranice

Přijďte s námi sousedit!

Vytváříme pro vás místo, kde nám bude dobře. Kde se naučíme novým a inspirativním věcem, kde potkáme příjemné sousedy a kam se budeme rádi vracet.

V dnešní hektické době je skoro luxus se zastavit a nadechnout. Načerpat inspiraci. Ponořit ruce do hlíny. Lehnout si do trávy. Společně posnídat...

O nás

Není nám lhostejné, jak žijí lidé kolem nás. Proto před 31 lety vznikla nezisková organizace Společnost E, která pomáhá lidem s epilepsií žít lepší život. Před 8 lety jsme založili sociální podnik a květinovou dílnu Aranžérii, kde zaměstnáváme lidi s epilepsií, maminky pečující o handicapované děti a seniory.

Letos pro vás nově zakládáme komunitní centrum a komunitní zahradu Éčko. Proč zrovna "Éčko"? Protože jsme empatičtí, energičtí, extrovertní. Ale hlavně, pomáháme lidem s epilepsií. Především od toho tu je Společnost E a Aranžérie.

Sídlíme v Liškově ulici ve vilce se zahradou, která naskýtá mnoha příležitostí. Chceme se s vámi o tento kousek zelené oázy podělit.

Co pro vás chystáme?

Kreativní květinové workshopy, tvořivé dílničky pro děti, přednášky o bylinkách, společná setkání, možnost pronájmu vyvýšeného záhonku, měsíční newsletter plný informací a inspirací z vašeho okolí.

Buďte s námi v obraze!

Workshopy, přednášky, divadla

Webinář - Mozkový "jogging" aneb jak trénovat pamět

Středa 22. září od 18:00 hod - 19:30 hod, ZDARMA

Lektor Tonda Liška, odborník na trénování paměti a vedoucí Centra trénování paměti společnosti Menssana vás provede webinářem Mozkový "jogging".

Na webináři dozvíte o činnosti poznávacích funkcí mozku (paměť, koncentrace, prostorová představivost apod.) a aktivizační postupy pro zvýšení jejich výkonnosti. Ukážeme si praktický nácvik kognitivního tréninku zážitkovou formou - vyzkoušíte si "memotechniky" a další způsoby mozkového joggingu, které budete moci aplikovat v profesním i soukromém životě

Místo konání: Online (aplikace Teams, možnost stažení aplikace zde: Teams). Odkaz k připojení bude zaslán přihlášeným účastníkům v den konání akce. 

Prosím přihlaste se na níže uvedeném formuláři nebo na stránkách ZDE

Kokedama

středa 22. září od 17:30 hod, cena 600,- Kč

Kapacita naplněna!

Jeden z našich nejoblíbenějších workshopů. Kdo nemá doma kokedamu, jakoby nebyl :) Ponořte ruce do hlíny a vytvořte si svojí vlastní mechovou kouli - kokedamu. Jedná se o japonský styl pěstování rostlin, do kterého vás zasvětíme. Každý z vás si vytvoří svojí vlastní kokedamu, na výběr budete mít ze 4 rostlinek. Workshopem Vás provede Martina, délka 1 - 1,5 hodiny.

Podzimní věnec

středa 6. října od 17:30 hod, cena 950,- Kč

Podzim je jak stvořený pro výrobu věnců. Šípky, listy, přírodniny, květy... Příroda sama nabízí celou paletu barev a nekonečných možností. Přijďte se naučit, jak se takový divoký podzimní věnec připravuje. Každý si vyrobí svůj vlastní věněc, podle své fantazie. Workshopem vás provede Ivet, délka 1 - 1,5 hodiny.

Obrázek ze sušiny a květin na zaschnutí

střed 13. října od 17:30 hod, cena 1.150,- Kč

Vytvořte si vlastní originální dekoraci ze sušiny a květů. Obrázek můžete tvořit dle vaší fantazie. Každý z účastníků si odnese domů svůj jedinečný výtvor. Jedná se o trvalou dekoraci, květy přirozeně zaschnou. Rozměry rámu cca 25 cm x 30 cm. Workshopem vás provede Martina, délka 1 - 1,5 hodiny.

Online rezervace workshopu

Vyplňte prosím všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.


Kde nás najdete

Liškova 959/3, Praha 4 - Kamýk, 142 00

Kontakt

email:    komunita@spolecnost-e.cz   

telefon: 737 044 332

Děkujeme za podporu Rozvoje komunitního projektu Společnosti E