Komunitní zahrada

Spolu žít a vzájemně bourat hranice

Přijďte s námi sousedit!

Vytváříme pro vás místo, kde nám bude dobře. Kde se naučíme novým a inspirativním věcem, kde potkáme příjemné sousedy a kam se budeme rádi vracet.

V dnešní hektické době je skoro luxus se zastavit a nadechnout. Načerpat inspiraci. Ponořit ruce do hlíny. Lehnout si do trávy. Společně posnídat...

O nás

Není nám lhostejné, jak žijí lidé kolem nás. Proto před 31 lety vznikla nezisková organizace Společnost E, která pomáhá lidem s epilepsií žít lepší život. Před 8 lety jsme založili sociální podnik a květinovou dílnu Aranžérii, kde zaměstnáváme lidi s epilepsií, maminky pečující o handicapované děti a seniory.

Letos pro vás nově zakládáme komunitní centrum a komunitní zahradu Éčko. Proč zrovna "Éčko"? Protože jsme empatičtí, energičtí, extrovertní. Ale hlavně, pomáháme lidem s epilepsií. Především od toho tu je Společnost E a Aranžérie.

Sídlíme v Liškově ulici ve vilce se zahradou, která naskýtá mnoha příležitostí. Chceme se s vámi o tento kousek zelené oázy podělit.

Co pro vás chystáme?

Kreativní květinové workshopy, tvořivé dílničky pro děti, přednášky o bylinkách, společná setkání, možnost pronájmu vyvýšeného záhonku, měsíční newsletter plný informací a inspirací z vašeho okolí.

Buďte s námi v obraze!

Workshopy, přednášky, divadla

Letní věnec z obilí a mixu květin na zaschnutí

úterý 29.června, od 17:30 hod, cena 790,- Kč

Není nad to umět vytvořit si vlastní věnec. Příroda nám nabízí spousty materiálu a možností. Naučíme vás základní techniku vázání věnců a každý z vás si vytvoří svůj vlastní věnec, který vám vydrží po celé léto. Workshopem vás provede Marcelka. Délka workshopu cca 1h - 1,5h.

Květina pro paní učitelku

úterý 29. června, kdykoliv mezi 14h - 17:30 h, cena 300,- Kč/ dekorace, květina

Přijďte si k nám vyrobit s dětmi (nebo bez dětí) kytičku/květinovou dekoraci pro paní učitelku na konec školního roku. Vlastnoručně vyrobený dárek vždycky potěší o trochu více! Můžete k nám přijít kdykoliv mezi 14h a 17:30h a vyrobit si kytičku do ruky nebo vypichovaný květináček.

Hudební pořad pro děti i dospělé - Pohádka o ponocném

pondělí 28. června, 17 hodin, vstupné dobrovolné

Jak ponocný přišel o dřevěný roh,chytil blesk a dostal kovový roh. Vyprávění o ponocných,troubení na rohy,římský roh lutus. Vemte děti a přijďte k nám na zahradu!

"Přijedu s obrovským batohem plným nástrojů. Také mám vždy nějaký velký nástroj (buben, kytaru, banjo, didgeridu, trubku, roh ) o kterém vyprávím. Nástroje si rozložím a vyprávím, hraji na nástroje,v yprávím, tleskáme a dupeme, vyprávím, hrajeme pohybovou hru, vyprávím, hraji a postupně rozdávám nástroje dětem a v případě zájmu i dospělým. Hrajeme všichni. Své vyprávění vždy přizpůsobuji věku a temperamentu dětí ve skupině. Pořad trvá cca 45 minut až hodinu." Ivo Vrba 

Jedlé květy - přednáška

čtvrtek 15. července od 17:30 hod, vstupné 100,- Kč

Jezte zeleně aneb jedlé rostliny z přírody.

Proč sbírat plané rostliny, jak je rozeznat, kde je nejlépe trhat a jaké je jejich využití v kuchyni. O jídle v souladu s přírodou a cestě za jejími poklady.

Zahrada v láhvi

úterý 27. července od 17:30 hod, cena 950,- Kč

Naučíme vás, jak si vytvořit váš vlastní rostlinný mikrosvět ve skleněné láhvi. Každý si vyrobí svojí vlastní dekoraci. Zasvětíme vás do světa zelených rostlinek, mechu, kamínků a přírody. Workshopem vás provede Iveta. Délka workshopu cca 1 hodina.

Letní vypichovaná dekorace z křídlatky, obilí a květin na zaschnutí

středa 25. srpna od 17:30 hodin, cena 650,- Kč

Naučíme vás si vytvořit krásnou letní dekoraci na zaschnutí. Budeme pracovat s křídlatkou, obilím a květinami. Workshopem vás provede Martina. Délka workshopu cca 1 hodina.

Online rezervace workshopu

Vyplňte prosím všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.


Kde nás najdete

Liškova 959/3, Praha 4 - Kamýk, 142 00

Kontakt

email:    komunita@spolecnost-e.cz   

telefon: 737 044 332

Děkujeme za podporu Rozvoje komunitního projektu Společnosti E