Komunitní zahrada

Spolu žít a vzájemně bourat hranice

Přijďte s námi sousedit!

Chceme pro vás vytvořit místo, kde vám bude dobře. Kde se naučíte novým a inspirativním věcem, kde potkáte příjemné sousedy a kam se budete rádi vracet.

V dnešní hektické době je skoro luxus se zastavit a nadechnout. Načerpat inspiraci. Ponořit ruce do hlíny. Lehnout si do trávy. Společně posnídat...

O nás

Není nám lhostejné, jak žijí lidé kolem nás. Proto před 31 lety vznikla nezisková organizace Společnost E, která pomáhá lidem s epilepsií žít lepší život. Před 8 lety jsme založili sociální podnik a květinovou dílnu Aranžérii, kde zaměstnáváme lidi s epilepsií, maminky pečující o handicapované děti a seniory.

Letos pro vás nově zakládáme komunitní centrum a komunitní zahradu Éčko. Proč zrovna "Éčko"? Protože jsme empatičtí, energičtí, extrovertní. Ale hlavně, pomáháme lidem s epilepsií. Především od toho tu je Společnost E a Aranžérie.

Sídlíme v Liškově ulici ve vilce se zahradou, která naskýtá mnoha příležitostí. Chceme se s vámi o tento kousek zelené oázy podělit.

Co pro vás chystáme?

Kreativní květinové workshopy, tvořivé dílničky pro děti, přednášky o bylinkách, společná setkání, možnost pronájmu vyvýšeného záhonku, měsíční newsletter plný informací a inspirací z vašeho okolí.

Buďte s námi v obraze!

Workshopy

KOKEDAMA 19. května od 17:30 hodin

Zasvětíme vás do světa kokedam, mechových koulí. Jedná se o japonský styl pěstování rostlin, "koke" - koule, "dama" mech.

Každý z vás si vytvoří svojí vlastní kokedamu. Levitující nebo na položení - podle vás.

Na výběr budete mít ze 4 druhů rostlin: břečťan, asparagus, dracena, horská palma. Do poznámky prosím připište výběr vaší rostlinky.

Kde: ulice Liškova 3, Praha 4 (dílna Aranžérie)

Cena: 550,- Kč 

Kdy: středa 19. května od 17:30 hodin

Workshopem vás provede Iveta. Tvořit budeme na zahradě. V případě nepříznivého počasí se schováme do partystanu nebo do dílny. Dbáme na bezpečnost a zachování hygienických požadavků. 

Online rezervace workshopu

Vyplňte prosím všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.


Kde nás najdete

Liškova 959/3, Praha 4 - Kamýk, 142 00

Kontakt

email:    komunita@spolecnost-e.cz   

telefon: 737 044 332

Děkujeme za podporu Rozvoje komunithího projektu Společnosti E