Komunitní zahrada

Spolu žít a vzájemně bourat hranice

Přijďte s námi sousedit!

Vytváříme pro vás místo, kde nám bude dobře. Kde se naučíme novým a inspirativním věcem, kde potkáme příjemné sousedy a kam se budeme rádi vracet.

V dnešní hektické době je skoro luxus se zastavit a nadechnout. Načerpat inspiraci. Ponořit ruce do hlíny. Lehnout si do trávy. Společně posnídat...

O nás

Není nám lhostejné, jak žijí lidé kolem nás. Proto před 31 lety vznikla nezisková organizace Společnost E, která pomáhá lidem s epilepsií žít lepší život. Před 8 lety jsme založili sociální podnik a květinovou dílnu Aranžérii, kde zaměstnáváme lidi s epilepsií, maminky pečující o handicapované děti a seniory.

Letos pro vás nově zakládáme komunitní centrum a komunitní zahradu Éčko. Proč zrovna "Éčko"? Protože jsme empatičtí, energičtí, extrovertní. Ale hlavně, pomáháme lidem s epilepsií. Především od toho tu je Společnost E a Aranžérie.

Sídlíme v Liškově ulici ve vilce se zahradou, která naskýtá mnoha příležitostí. Chceme se s vámi o tento kousek zelené oázy podělit.

Co pro vás chystáme?

Kreativní květinové workshopy, tvořivé dílničky pro děti, přednášky o bylinkách, společná setkání, možnost pronájmu vyvýšeného záhonku, měsíční newsletter plný informací a inspirací z vašeho okolí.

Webinář zdarma

Jak redukovat stres / středa 22.1. od 18:00-19:30 hod

Webinářem Vás provede Tereza, která se věnuje józe a mindfulness meditacím od roku 2012. 

Na to, jak korigovat stres, nejprve nahlédneme v teoretické části. Seznámíte se s biologickými aspekty a klíčovými technikami, které vám pomohou stres zvládat. Dozvíte se také, jak si nastavit jednoduchou denní rutinu. V druhé části webináře si následně vyzkoušíte několik praktických cvičení. Naučíte se například základní uzemňovací, dechová a pohybová cvičení a jejich kombinace. 

Webinář je ZDARMA. V případě zájmu se prosím přihlašte zde: https://www.spolecnost-e.cz/udalosti/jak-redukovat-stres

Buďte s námi v obraze!

1 x měsíčně posíláme novinky z komunitního dění a dění na Praze 12, 11 a 4

Workshopy, přednášky, divadla


Mindfulness pro vnitřní klid

středa 15. prosince od 18h-19:30h, ZDARMA

Webinářem vás provede Tereza, která se věnuje józe a mindfulness meditacím od roku 2012. V začátcích jí nejvíce pomohly lépe se vyrovnat se stresem během studií. Postupně se oboje stalo nedílnou součástí jejího každodenního života. Hlavní přínos jógy a mindfulness vnímá v sebe-poznání, žití ve větším klidu, fyzické a psychické vitalitě.

Na webináři se seznámíte s teoretickou částí mindfulness - základními postoji, proč praktikovat a jak ji zařadit do běžného dne. Také si vyzkoušíte základní mindfulness techniky, které vám pomohou se více zklidnit, zpřítomnit a navázat laskavý kontakt sám/a se sebou. Odnesete si praktické tipy, jak všímavost jednoduše zařadit do běžného života.

Prosím přihlaste se na níže uvedeném formuláři nebo na stránkách ZDE

Online rezervace workshopu

Vyplňte prosím všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.


Kde nás najdete

Liškova 959/3, Praha 4 - Kamýk, 142 00

Kontakt

email:    komunita@spolecnost-e.cz   

telefon: 737 044 332

Děkujeme za podporu Rozvoje komunitního projektu Společnosti E