Komunitní zahrada

Spolu žít a vzájemně bourat hranice

Přijďte s námi sousedit!

Vytváříme pro vás místo, kde nám bude dobře. Kde se naučíme novým a inspirativním věcem, kde potkáme příjemné sousedy a kam se budeme rádi vracet.

V dnešní hektické době je skoro luxus se zastavit a nadechnout. Načerpat inspiraci. Ponořit ruce do hlíny. Lehnout si do trávy. Společně posnídat...

O nás

Není nám lhostejné, jak žijí lidé kolem nás. Proto před 31 lety vznikla nezisková organizace Společnost E, která pomáhá lidem s epilepsií žít lepší život. Před 8 lety jsme založili sociální podnik a květinovou dílnu Aranžérii, kde zaměstnáváme lidi s epilepsií, maminky pečující o handicapované děti a seniory.

Letos pro vás nově zakládáme komunitní centrum a komunitní zahradu Éčko. Proč zrovna "Éčko"? Protože jsme empatičtí, energičtí, extrovertní. Ale hlavně, pomáháme lidem s epilepsií. Především od toho tu je Společnost E a Aranžérie.

Sídlíme v Liškově ulici ve vilce se zahradou, která naskýtá mnoha příležitostí. Chceme se s vámi o tento kousek zelené oázy podělit.

Co pro vás chystáme?

Kreativní květinové workshopy, tvořivé dílničky pro děti, přednášky o bylinkách, společná setkání, možnost pronájmu vyvýšeného záhonku, měsíční newsletter plný informací a inspirací z vašeho okolí.

Buďte s námi v obraze!

Workshopy, přednášky, divadla

Webinář - Epilepsie a první pomoc

úterý 23. listopadu od 18:00 hod - 19:30 hod, ZDARMA

Webinářem Vás provede lektor Aleš Benda (https://www.esava.cz/), zdravotnický záchranář, specialista na BOZP (bezpečnost práce).

Místo konání: Online (aplikace Teams, možnost stažení aplikace zde: Teams). Odkaz k připojení bude zaslán přihlášeným účastníkům v den konání akce. 

Na webináři se dozvíte:

  • proč chceme, aby kdokoli poskytl první pomoc
  • priority při poskytování první pomoci
  • moderní možnosti přivolání záchranky + kdy ano a kdy ne
  • bezvědomí a jak si počít s osobou v bezvědomí
  • specifika epileptických záchvatů a první pomoc
  • prostor bude i na vaše dotazy

Prosím přihlaste se na níže uvedeném formuláři nebo na stránkách ZDE

Online rezervace workshopu

Vyplňte prosím všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.


Kde nás najdete

Liškova 959/3, Praha 4 - Kamýk, 142 00

Kontakt

email:    komunita@spolecnost-e.cz   

telefon: 737 044 332

Děkujeme za podporu Rozvoje komunitního projektu Společnosti E