O nás

Aranžérie není jen květinářství

Milujeme květiny a není nám lhostejné, jak žijí lidí kolem nás. Jsme květinová dílna a zároveň sociální podnik, kde Vám splníme jakékoliv květinové přání.

Vytváříme pro vás květinové dekorace a vazby. Z naší zakázkové dílny si odnesete krásný a originální květinový dárek či ozdobu.

Ale u kytek to u nás nekončí. Za každou pečlivě vytvořenou kyticí se skrývají ruce květinářky nebo květináře, pro které je právě vaše zakázka tou nejdůležitější. Ví totiž, že skvělá práce, která baví, není samozřejmost. V naší dílně pracují lidé, kteří mají některou formu epilepsie, s níž je představa běžného zaměstnání často nedosažitelná.

Z Aranžérie si tak neodnášíte jenom profesionálně vyrobenou květinovou radost, ale také dobrý pocit, že jste pomohli a podpořili sociální podnikání.

Podcast o Aranžérii a sociálním podnikání

Sociálně prospěšný cíl

Aranžérie jako sociální podnik neziskové organizace Společnosti E se řídí a naplňuje indikátory sociálního podnikání stanovené Ministerstvem práce a sociálních věcí.

Naším cílem je co nejlepší začlenění osob s epilepsií do běžného života.

A proč? Protože většina osob s epilepsií se setkává s tím, že se k nim kvůli epilepsii někdo chová jinak než k ostatním. Zejména v zaměstnání, ve školách a při navazování vztahů.

Přestože by většina lidí s epilepsií dokázala žít tak, jak je to běžné pro jejich vrstevníky, naráží na bariéry, které jim jejich úsilí výrazně komplikují.

Aranžérie ukazuje, že i s epilepsií to může jít a že s lidmi, kteří tuto nemoc mají, se není třeba bát spolupracovat. 

Děkujeme všem našim podporovatelům a nadacím, které nám pomáhají rozvíjet sociální podnikání. 

Děkujeme společnosti Slevomat. Vstoupit do příběhu "Kytky pro babi a dědu" a udělat radost hned dvakrát je teď pro vás ještě snažší. Jsme totiž na Slevomatu, a díky této spolupráci můžete s nám šířit radost: https://www.slevomat.cz/podnik/143378-aranzerie

Děkujeme z celého srdce společnosti Brimo - party stan, která nám darovala 2500 ks kancelářského papíru, který nám pokryje naší roční spotřebu. Je to pro nás velká pomoc a velice si daru od společnosti Brimo vážíme. Děkujeme ❤️

Díky Purple Foundation jsme mohli rozjet e-shop s produkty z naší dílny! Navíc díky této skvělé spolupráci a díky Purple Foundation rozvážíme naše květinové zakázky ekologickým vozem. Děkujeme ❤️!

Sociální prospěch

V Aranžérii pracují nejen květinářky a květináři s epilepsií, ale i jejich blízcí, hlavně maminky dětí s epilepsií, a také další kolegové/spolupracovníci bez ohledu na rozlišování jejich zdraví. Tyto skupiny jsou mezi sebou záměrně propojeny a lidé s epilepsií tak nejsou izolováni od ostatních. Všichni plují na jedné lodi.

Nejsme business jako každý jiný. Sami zaměstnanci se podílejí na tom, jak celá dílna funguje, což dává jejich motivaci zcela jiný rozměr. Za každou svatbou, květinovým workshopem, velikonoční dekorací nebo dárkovou květinou je tak vidět nejen radost klientek a klientů, ale také zaměstnanců v dílně.

Ekonomický prospěch

Veškerý zisk je použit přednostně pro rozvoj sociálního podniku a projekty Společnosti E. Hlavním výnosem Aranžérie je prodej vlasních výrobků, květin, služeb (květinové workshopy, květinové instalace). V roce 2019 tržby našich květin tvoří přes 95 % našich výnosů.

Zaměstnáváme celkem 15 zaměstnanců a dílna je otevřena celý týden. Ve vytížených sezónách (jako jsou Velikonoce, advent, Vánoce, svatby atd.) pracujeme i o víkendech.

Manažerské vedení je zcela nezávislé na externím vlastníkovi.

Environmentální a místní prospěch

Na naší zahradě pěstujeme některé druhy květin, které v sezóně používáme do našich vazeb a dekorací (např. levandule, kopretina, pivoňka, bobkovišeň, buxus a další). 

Pořádáme workshopy a sousedská setkání pro naše sousedy z Prahy 4, 11, 12 a blízkého okolí. Dílna je tak otevřena našim sousedům. Někteří z nich si pěstují zeleninu a bylinky na naší zahradě v dřevěných vyvýšených záhonech.

Spolupracujeme také s městskými částmi Prahy 12 a Prahy 11, účastnímie se místních aktivit jako je Bramborobraní, Jablkobraní, Loučení s létem, Mikulášské setkání a další.


Dbáme na recyklaci a květiny rozvážíme ekolgickým autem.